Info

Vzhledem k okolnosti, že Google neustále šibuje s obrázkama (fotkama), tak se může stát, že někde v starších článcích nebudou fotky. Každá stránka (záložka) má svou vlastní internetovou adresu a vpravo na stránce je vyhledávání. Pokud najdete nefunkční odkaz v článku napište pod článkem zprávu a já to opravím.

úterý 27. listopadu 2012

Rekonstrukce písma z gruntovní knihy ze 17. století

Na stránkách jsem našel zajímavý odkaz na výše uvedené téma. Dané téma je možné prohlédnout zde - INFORMAČNÍ SYSTÉM MASARYKOVY UNIVERZITY
Archiv závěrečné práce Veronika Simonová
pro nás zde bude zajímavý zejména výsledná soubor písma "pismo.ttf" >>> a vlastní bakalářská práce >>>

2 komentáře:

 1. Vážení, jsem na rozpacích, když si najdu příjmeni Kopl a hledám jména, která jsou uvedeny nejen v matricích, ale i v starších gruntovních knihách. Pochopím, že Franz je František, ale je tu spousta jmen, jejichž výslovnost a přiřazení mi v kurzivě mě schází.Jedná se mi přiřazení od roku 1820 a níže. Dovede mi někdo poradit? Uvádím, že mám k dispozici tabulku abecedy v kurzivě od roku 1600 do 1930, Zdraví Vás František

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No z vašeho dotazu nejsem schopen pochopit o co vám přesně jde. Franz je německy a František je česky, takže to v tomto případě není otázka výslovnosti, ale jazyka použitého při zápisu.
   Pokud mě napíšete něco bližšího a ještě lépe s odkazem na daný dokument tak se to lépe dá řešit.
   Pokud by jste měl zájem vstoupit do komunity na G+ (https://plus.google.com/u/0/communities/107253513665702366371)
   tak je tam více lidí co by vám mohlo pomoci s tímto problémem.
   Odkaz pod tímto příspěvkem asi najde jen málo lidí, toto je blog a příspěvky jsou řazeny časově a tento článek je z 27.11.20012.
   případně mě kontaktujte na e-mail genealogiehradil@gmail.com

   Vymazat